Atletico a învins Getafe, scor 3-0. Griezmann a marcat toate cele trei goluri Atletico a învins Getafe, scor 3-0. Griezmann a marcat toate cele trei goluri
Când va avea loc meciul de baraj, dintre Oţelul şi Universitatea Cluj Când va avea loc meciul de baraj, dintre Oţelul şi Universitatea Cluj
Alexander Zverev s-a calificat în semifinale la Mastersul de la Roma Alexander Zverev s-a calificat în semifinale la Mastersul de la Roma
VIDEO | Atalanta - Juventus 0-1. Torinezii cuceresc pentru a 15-a oară Coppa Italia VIDEO | Atalanta - Juventus 0-1. Torinezii cuceresc pentru a 15-a oară Coppa Italia
VIDEO | MAXIM de Hunedoara pune Corvinul pe harta fotbalului european. ”Trebuie să crezi în acel ceva” VIDEO | MAXIM de Hunedoara pune Corvinul pe harta fotbalului european. ”Trebuie să crezi în acel ceva”
VIDEO | Dorinel Munteanu a explicat gestul din finala Cupei. ”Nu am nervi aşa puternici să văd cum pierd” VIDEO | Dorinel Munteanu a explicat gestul din finala Cupei. ”Nu am nervi aşa puternici să văd cum pierd”

”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. Gazdele au egalat în minutul 90+2.

În minutul 24, de la gazde a fost eliminat Murgia pentru o intrare dură la un adversar.

Marius Măldărăşanu a împlinit în ziua partidei 49 de ani. Acesta s-a declarat foarte mulţumit de rezultat şi consideră că e un egal cât o victorie.

”De data asta s-a întâmplat bine pentru noi. A fost un meci tensionat. Pe care l-am început bine.

În a doua repriză nu au avut nicio ocazie. A venit acea fază care a decis soarta jocului. Le-am spus că tot ce li s-a întâmplat se va întoarce. Era norma să riscăm. Norocul s-a întors şi de patea noastră. E un punct cât o victorie. Toţi au intrat foarte bine, au intrat cu ceva. Poate le-au dat un impuls şi celorlalţi. E greu. Dacă jucam 11 contra 11, poate lucrurile erau diferite”,
a declarat Măldărăşanu, la flash-interviuri.