Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului
VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii
Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă” Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă”

Egal între Sporting Lisabona şi Atalanta Bergamo, scor 1-1, în Europa League

Europa League Publicat pe 6 mar 2024

Sporting Lisabona a încheiat la egalitate miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia italiană Atalanta Bergamo, în prima manşă a optimilor de finală din Liga Europa.

La Lisabona, gazdele au deschis scorul prin Paulinho, în minutul 17, după un assist primit de la Francisco Trincão. Italienii au venit în atac, căutând egalarea şi au trimis în bară de două ori într-un minut, 24, prin Holm şi Scamacca.

Gianluigi Scamacca a reuşit să egaleze în minutul 39. În partea secundă tot oaspeţii au trecut pe lângă gol, Lookman trimiţând şi el în bară, în minutul 60. La două minute după acţiunea jucătorului Atalantei, gazdele au avut şi ele o bară – la şutul lui Coates, dar până la finalul înfruntării nu s-a mai înscris, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Meciul retur se va disputa la Bergamo, joi, 14 martie.