Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”
Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor
Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!” Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!”
Surpriză la Roma! Pe cine va înfrunta Alexander Zverev în finală Surpriză la Roma! Pe cine va înfrunta Alexander Zverev în finală

VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 3-3. Remiză frăţească care îi încurcă rău de tot pe ”câini”

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2024

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, 3-3, cu Dinamo, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Superligii.

Dinamo a avut 2-1 şi 3-2, iar gazdele au egalat în prelungiri.

Clujenii au marcat prin Popa 5, Oancea ’61 şi Masoero ‘90+1.

Pentru Dinamo au marcat Bani ’37, Milanov ’48 şi Pavcic ’87.

VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 3-3 (Popa 5, Oancea 61 / Bani 38, Milanov 48, Pavicic 87), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• ”U” Cluj: Gorcea – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu – Silaghi, Bic, Nistor – Roguljic, Anselmo, D. Popa
  • Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – De Moura, Milanov, Gnahore, Pavicic, Politic – Bani, Gregorio

Minutul 90+9: Final de meci! Se termină 3-3.

Minutul 90+1: GOL ”U” Cluj! Bic profită de o respingere nefericită la un corner.

Minutul 87: GOL Dinamo! Gorcea iese neinspirat la centrarea lui Bani, iar Pavicic ia prim planul şi înscrie din 5 metri.

Minutul 61: GOL ”U” Cluj! Golubovic iese pe centrare, dar scapă mingea. Oancea profită.

Minutul 52: Popa rămâne singur cu portarul, dar Golubovic respinge în corner.

Minutul 48: GOL Dinamo! Politic ţine extraordinar migea în teren şi scoate pentru torpila din careu trimisă de Milanov.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 44: Gregorio prinde un şut cu pământu de la distanţă. Gorcea scoate cu emoţii în corner.

Minutul 38: GOL Dinamo! Bani a reluat fără speranţe pentru Gorcea din marginea careului.

Minutul 23: Chipciu reia din lateral, dar Anselmo trimite din câţiva metri pe lângă.

Minutul 5: GOL ”U” Cluj! Roguljic îl lansează în careu pe Popa, care îl învinge pe Golubovic cu o execuţie plasată lângă bară.

Minutul 1: A început partida!

-------------------------------------

Înaintea acestui duel, „U” Cluj se află pe locul 10, cu 20 de puncte, şi continuă lupta pentru locul 8, care îi asigură prezenţa la barajul pentru cupele europene. Ardelenii nu trec prin cea mai bună perioadă, având o singură victorie şi 4 înfrângeri în ultimele 5 etape.

De cealaltă parte, Dinamo ocupă penultima poziţie în clasament, cu 21 de puncte, iar singura variantă pe care o are în această seară este victoria, pentru a mai speria la salvarea directă de la retrogradare. „Câinii” au o singură victorie în play-out, în care au reuşit să acumuleze doar 3 puncte.

Ultima confruntare dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria clujenilor, scor 1-0.