FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!” FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!”
Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024 Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024
Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa” Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa”
Triplă victorie pentru Delta Racing Team în Raliul Argeşului CATENA Triplă victorie pentru Delta Racing Team în Raliul Argeşului CATENA
Swift Cup la final de Raliul Argeşului.Hanea se impune, Resiga devine noul lider Swift Cup la final de Raliul Argeşului.Hanea se impune, Resiga devine noul lider
Nu e doar Mbappe! Încă un jucător cu ”ştate vechi” va pleca de la PSG Nu e doar Mbappe! Încă un jucător cu ”ştate vechi” va pleca de la PSG

VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 29 apr 2024

Betis Sevilla şi FC Sevilla au încheiat la egalitate duminică seara, scor 1-1, în etapa a 33-a din La Liga.

Sevilla a început meciul fiind forţată să efectueze o schimbare încă din minutul 15, după accidentarea lui Isaac Romero. Betis a deschis scorul în minutul 38, dintr-un penalti transformat de Isco.

Oaspeţii au egalat în minutul 56, prin Kike Salas, care a înscris cu o lovitură de cap. Gazdele au cerut penalti în minutul 59, dar după analiza VAR lovitura de pedeapsă nu a fost acordată.

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1 şi Betis, cu 39 de puncte, ocupă poziţia a 7-a în clasament. FC Sevilla e pe 12, cu 38 de puncte.