Julian Nagelsmann a anunţat lotul Germaniei pentru EURO 2024. Cei 27 de jucători convocaţi Julian Nagelsmann a anunţat lotul Germaniei pentru EURO 2024. Cei 27 de jucători convocaţi
Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă
Massimiliano Allegri va anunţa dacă rămâne la Juventus peste 10 zile Massimiliano Allegri va anunţa dacă rămâne la Juventus peste 10 zile
Horaţiu Feşnic arbitrează meciul FC Botoşani - CS Mioveni, din turul barajului de menţinere/promovare în Superliga Horaţiu Feşnic arbitrează meciul FC Botoşani - CS Mioveni, din turul barajului de menţinere/promovare în Superliga
Când se joacă Supercupa României, FCSB - Corvinul Când se joacă Supercupa României, FCSB - Corvinul
Campionatul brazilian de fotbal, suspendat până la sfârşitul lunii din cauza inundaţiilor grave din sudul ţării Campionatul brazilian de fotbal, suspendat până la sfârşitul lunii din cauza inundaţiilor grave din sudul ţării

VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

FC Sevilla a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Mallorca, în etapa a 32-a din Serie A.

Andaluzii au deschis scorul abia în repriza secundă, Youssef En-Nesyri marcând cu o lovitură de cap din centrarea lui Suso, în minutul 61. În minutul 75 En-Nesyri s-a transformat în pasator şi a oferit assistul pentru golul de 2-0 înscris de Isaac Romero. Abdon Prats a marcat pentru oaspeţi, în minutul 90+5, şi meciul s-a încheiat cu victoria Sevillei, scor 2-1.

FC Sevilla este pe locul 12 în clasament, cu 37 de puncte, iar Mallorca este pe 17, cu 31 de puncte.