Campionatul brazilian de fotbal, suspendat până la sfârşitul lunii din cauza inundaţiilor grave din sudul ţării Campionatul brazilian de fotbal, suspendat până la sfârşitul lunii din cauza inundaţiilor grave din sudul ţării
Stadionul pe care va evolua Corvinul Hunedoara în cupele europene. „Este un stadion care îndeplineşte toate condiţiile” Stadionul pe care va evolua Corvinul Hunedoara în cupele europene. „Este un stadion care îndeplineşte toate condiţiile”
Mesajul marelui campion, după ce Corvinul a cucerit Cupa României. „Voi veni la meciurile din cupele europene” Mesajul marelui campion, după ce Corvinul a cucerit Cupa României. „Voi veni la meciurile din cupele europene”
Au fost răsplătiţi pe măsură! Suma încasată de jucătorii Corvinului Hunedoara, după triumful din Cupa României Au fost răsplătiţi pe măsură! Suma încasată de jucătorii Corvinului Hunedoara, după triumful din Cupa României
Celtic Glasgow a câştigat campionatul Scoţiei pentru a 54-a oară Celtic Glasgow a câştigat campionatul Scoţiei pentru a 54-a oară
Atletico a învins Getafe, scor 3-0. Griezmann a marcat toate cele trei goluri Atletico a învins Getafe, scor 3-0. Griezmann a marcat toate cele trei goluri

VIDEO | Newcastle - Tottenham 4-0! Van der Ven a venit în concediu pe "St. James' Park"

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 13 apr 2024

Newcastle a învins-o fără probleme pe Tottenham, scor 4-0, sâmbătă.

Van der Ven a avut o prestaţie dezastruoasă în meciul de pe "St. James' Park". Rivalul lui Drăguşin a fost pus în fund la reuşitele lui Isak (minutul 30) şi Gordon (minutul 32).

"Recitalul" olandezului a continuat şi în repriza a doua, atunci când Isak a dus scorul la 3-0, în minutul 51. Suedezul a plecat nestingherit de lângă fundaşul lui Tottenham şi l-a învins pe Vicario.

Ultima reuşită a gazdelor a venit în minutul 87, Schar marcând dintr-un corner. În urma acestei partide, Tottenham este pe locul 5 în campionat, cu 60 de puncte, iar Newcastle se poziţionează pe 6, cu 60 de puncte.