Gig Becali, săgeţi la adresa lui Mihai Rotaru: „El nu a gustat niciodată dintr-un trofeu” Gig Becali, săgeţi la adresa lui Mihai Rotaru: „El nu a gustat niciodată dintr-un trofeu”
Jesus Navas va pleca de la Sevilla FC la finalul sezonului, după 20 de ani petrecuţi la club Jesus Navas va pleca de la Sevilla FC la finalul sezonului, după 20 de ani petrecuţi la club
FCSB, ofertă de 1.3 milioane de euro pentru un fotbalist ce a impresionat în Superliga FCSB, ofertă de 1.3 milioane de euro pentru un fotbalist ce a impresionat în Superliga
Loteria Română a lansat lozul ”Team Romania” Loteria Română a lansat lozul ”Team Romania”
Julian Nagelsmann a anunţat lotul Germaniei pentru EURO 2024. Cei 27 de jucători convocaţi Julian Nagelsmann a anunţat lotul Germaniei pentru EURO 2024. Cei 27 de jucători convocaţi
Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă Probleme pentru Real Madrid! Endrik s-a accidentat la coapsa dreaptă

VIDEO | PSG - Clermont 1-1. Parizienii obţin un egal chinuit împotriva ultimei clasate

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Clermont a încheiat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu gruparea pariziană PSG, în etapa a 28-a din Ligue 1.

Cu Mbappe pe bancă, PSG s-a văzut condusă pe teren propriu de Clermont, în minutul 32 al meciului, după ce oaspeţii au înscris prin Keita.

Arbitrul a anulat un gol al gazdelor, înscris de Mayulu, în minutul 45+6, iar Hakimi a trimis în bară, în minutul 59. Mbappe a intrat în joc în minutul 67, dar cel care a egalat a fost Goncalo Ramos, în minutul 86. S-a încheiat 1-1 şi PSG are 63 de puncte, fiind lider în Ligue 1.

Parizienii sunt urmaţi în clasament de Brest, cu 50 de puncte. Clermont este ultima, a 18-a, cu 21 de puncte.