”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV

A fost nevoie de cinci etape. Prima victorie a lui Ruben de la Barrera pe banca Viitorului. ”Rezultatul e consecinţa jocului”

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2020

Viitorul Constanţa a câştigat categoric, pe teren propriu, contra celor de la Astra Giurgiu, scor 4-1. Soarta partidei s-a decis în prima repriză, atunci când fotbaliştii pregătiţi de Ruben de la Barrera conduceau deja cu 3-0.

Pentru spaniolul Ruben de la Barrera este prima victorie în Casa Liga 1. Au fost necesare cinci etape pentru a se înfăptui acest lucru. Tehnicianul a fost mulţumit de rezultat, dar a tras un semnal de alarmă pentru meciul viitor, în care elevii săi o vor înfrunta pe campioana CFR Cluj.

”Am marcat încă din prima repriză, multe goluri. Am văzut ce încercăm să jucăm, în sfârşit. Rezultatul e consecinţa jocului. Fotbalul e ce e. În repriza a doua, Astra a jucat mai bine, a presat mai mult. Dar am avut ocazii, însă nu am reuşit decât un gol.

Romario Benzar? E în formă, pregătit, o să-l vedem curând. Nu are nevoie de mult timp să se adapteze, aşa că probabil săptămâna viitoare va intra. Nu l-am auzit pe Gică Hagi strigând în tribune. Eu stau pe bancă, fac ce am de făcut. Suntem fericiţi că am învins azi, a fost ceva tensiune pe bancă.

Trebuie să jucăm la fel cu CFR Cluj. Trebuie să jucăm la fel, de fapt, şi peste o lună. Au fost emoţii azi, că nu aveam încă nicio victorie. În anumite momente ale jocului, şi azi a fost dificil pentru noi”, a spus tehnicianul spaniol.