FCSB, aproape de o lovitură! Fernando Varela poate semna gratis cu echipa lui Gigi Becali FCSB, aproape de o lovitură! Fernando Varela poate semna gratis cu echipa lui Gigi Becali
Prima reacţie a lui Ionuţ Radu, după autogolul din Cupa Italiei. ”Sunt fericit că am debutat în acest sezon şi pentru că am câştigat" Prima reacţie a lui Ionuţ Radu, după autogolul din Cupa Italiei. ”Sunt fericit că am debutat în acest sezon şi pentru că am câştigat"
Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup
SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin
CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin
VIDEO | Constantin Budescu are ambiţii mari la FC Voluntari. "Vreau în play-off şi Cupa României!" VIDEO | Constantin Budescu are ambiţii mari la FC Voluntari. "Vreau în play-off şi Cupa României!"

Accident mortal în ultima etapă din Dakar. Şi ediţia din acest an devine îndoliată

Auto-Moto Publicat pe vineri, 15:04

O noua tragedie a avut loc în timpul raliului din Dakar. Un mecanic francez a murit într-un accident în care a fost implicat un vehicul de asistenţă şi o camionetă locală.

Potrivit autorităţilor, accidentul a avut loc la kilometru 234. Şoferul maşinii aparţinea echipei PH Sport, Quentin Lavalee, din Franţa, şi a decedat în impact. Avea 20 de ani.

Pasagerul său, belgianul Maxime Frere, a fost rănit şi a fost transportat la spitalul din Jeddah, Arabia Saudită. Era conştient.

GYENES, LOCUL 43 ÎN ULTIMA ETAPĂ A RALIULUI DAKAR. EL A ÎNCHEIAT COMPETIŢIA PE POZIŢIA 40

Sportivul Emanuel Gyenes (Autonet Motorcycle Team) a ocupat locul 43 în ultima etapă a Raliului Dakar, vineri, cursă pe distanţa de 516 kilometri, desfăşurată între Bisha şi Jeddah.

La clasa Original by Motul (fără asistenţă tehnică), Gyenes a ocupat locul patru.

Românul a încheiat competiţia pe poziţia 40 în clasamentul general la moto şi pe locul 5 la general la Original by Motul. Raliul Dakar a fost câştigat la moto de britanicul Sam Sutherland.

Anul trecut, Gyenes a încheiat Raliul Dakar pe locul 23 la general la moto şi pe 2 la Original by Motul.