VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Aduriz, retragere pe San Mames fără spectatori. Declaraţia emoţionantă a spaniolului

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 mai 2020

Aritz Aduriz a decis să se retragă din fotbal la mijlocul acestei săptămâni. Ceremonia a fost una în ton cu vremurile, pe stadionul celor de la Atheltic Bilbao, club la care a scris istorie, fără spectatori şi cu distanţare cât mai mare între cei prezenţi.

"Sunt un tip privilegiat chiar dacă acum lipseşte publicul. Fanii au fost mereu alături de mine meci de meci. De aceea, este o zi minunată!

Lupt de multă vreme cu această decizie de a mă retrage. Corpul meu are însă limite - am vrut mereu să ajut echipa, dar şoldul meu nu mai e de acord, iar pauza aceasta m-a convins definitiv. Chiar dacă Bilbao ar fi jucat finala Cupei anul acesta, eu tot nu aş fi putut fi pe teren," a spus Aduriz, în ultima sa zi din cariera de fotbalist.