Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament

Al treilea eşec la rând în Bundesliga pentru RB Leipzig

Bundesliga Publicat pe 4 dec 2021

Formaţia RB Leipzig a înregistrat al treilea eşec la rând în campionatul Germaniei, după ce a pierdut, scor 1-2, cu Union Berlin, în etapa a XIV-a.

Pentru Union au marcat Awoniyi 6' şi Baumagrtl 57', iar penru Leipzig a înscris Nkunku 13'.

În 14 etape, RB Leipzig are doar cinci victorii şi este pe locul 8 în clasament, cu 18 puncte.

Union este 4, cu 23 de puncte, lider fiind Bayern Munchen, cu 31 de puncte.

Partidele Bayer Leverkusen – Greuther Furth, Hoffenheim – Eintracht Frankfurt, Mainz – Wolfsburg, Arminia Bielefeld – FC Koln, Augsburg – Bochum şi  Borussia Dortmund – Bayern Munchen vor avea loc sâmbătă, iar meciurile VfB Stuttgart – Hertha Berlin şi Borussia Monchengladbach – Freiburg se vor disputa duminică.