Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”

”ALB-ROŞII”, MAI TARI DECÂT RUŞII. HANDBALIŞTII DE LA DINAMO S-AU IMPUS CLAR ÎN DEPLASAREA CU MEHMEDI

Noutăți Publicat pe 13 oct 2019

Dinamo a făcut spectacol în Liga Campionilor într-un meci transmis pe Look Plus. Alb-roşii au trecut la mare diferenţă de Cehovski Medvedi, scor 30-20. Campioana României a ajuns, astfel, la 11 victorii consecutive în acest sezon. Şi la 12 partide succesive fără înfrângere. Dinamo a dominat startul jocului, în minutul 10 conducând cu 8-2.

Ruşii au prins curaj în finalul primei reprize, când s-au apropiat la cinci goluri de oaspeţi. Handbaliştii de la Medvedi au fost readuşi, însă, cu picioarele pe pământ în partea secundă. Când Dinamo a luat din nou un avantaj confortabil, 20-12.

Handbaliştii din Bucureşti şi-au continuat asaltul la poarta rusă, distanţându-se la 11 goluri. Kuduz, cu şase goluri, a fost cel mai bun marcator al dinamoviştilor. Tot în acest top s-au numărat Aluini, cu 5 goluri, Banur şi Asoltanei. Ultimii doi cu câte patru reuşite.