Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

Albert Arenas şi Enea Bastianini au câştigat titlul mondial la Moto3 şi la Moto2, în direct pe Look Sport

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 22 nov 2020

Spaniolul Albert Arenas (Gaviota Aspar Team Moto 3) şi italianul Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) au câştigat, duminică, titlul mondial la Moto3, respectiv la Moto2.

Arenas a ocupat locul 12 în ultima cursă a sezonului, Grand Prix-ul Portugaliei, la Portimao. Cursa a fost câştigată tot de un spaniol, Raul Fernandez. Albert Arenas a terminat sezonul cu un total de 174 de puncte, cu patru mai multe decât ocupanţii locurilor 2 şi 3, italianul Tony Arbolino şi japonezul Ai Ogura.

La Moto2, Bastianini a încheiat pe locul cinci cursa din Portugalia, câştigată de australianul Remy Gardner. Enea Bastianini a terminat sezonul cu un total de 205 puncte, fiind urmat pe podium de britanicul Sam Lowes (196 de puncte) şi de italianul Luca Marini (196 de puncte).