VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele

Albert Arenas, triumfător în cursa Moto3 de la Spielberg. Şapte piloţi au venit într-o secundă

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 16 aug 2020

Început de zi spectaculos în Campionatul Mondial de Motociclism, care programează a patra etapă pe traseul de la Spielberg (Austria).

Albert Arenas a câştigat cursa clasei Moto3, la mare luptă. Ibericul s-a impus la photofinish, în faţa compatriotului său, Jaume Masia. Nici ocupantul locului al treilea nu a fost departe, fiind vorba de italianul Celestino Vietti.

A fost una din cele mai echilibrate curse ale clasei mici, la final, 7 piloţi au venit în mai puţin de o secundă, în timp ce locul 15, Ayumu Sasaki, care a primit ultimul punct în clasamentul general a venit la doar 2,8 secunde.

Pe Look Sport 3 Motors & Fights, de la ora 13:15 are loc cursa de Moto2, în timp ce de la 15:00 vor porni piloţii de la MotoGP.