OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League

Alex Chipciu, eroul CFR-ului la Arad. "Am ştiut să suferim. Asta e condiţia unei echipe mari" VIDEO

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 26 sep 2021

CFR Cluj a câştigat meciul din deplasare cu UTA Arad, scor 1-0, în etapa a zecea din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro. Reuşita lui Alexandru Chipciu candidează la trofeul ‘Golul sezonului’. Mijlocaşul a recunoscut că echipa lui a suferit la Arad.

Alexandru Chipciu a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale carierei, în minutul 27 al partidei de la Arad, cu o execuţie acrobatică.

CFR Cluj n-a trimis niciun şut pe poartă în repriza a doua, în timp ce UTA a ratat mai multe ocazii clare de gol.

Victorie chinuită pentru CFR Cluj, iar fanii gazdelor le-au strigat campionilor "Ruşine, ruşine", pentru tragerile de timp din prelungirile partidei.

"La fotbal, câteodată, faci şi lucruri inconştiente. Îţi vin pe moment. Aşa a fost faza, aşa am gândit-o pe moment. A fost o victorie muncită şi foarte grea. Ăsta a fost secretul nostru în ultimii ani, am ştiut să suferim. Meciul a fost gândit de aşa natură, ştiam că o să suferim. Cred că aceasta e condiţia unei echipe mari, să treacă prin suferinţă şi să adune puncte. UTA e echipă de play-off, acasă joacă un fotbal foarte bun, azi a avut ocazii foarte mari.

De regulă, victoriile aduc victorii. Prin victorii câştigi încredere, care generează succes. Cred că sunt jucători cu experienţă aici, dar au fost şi adversari puternici. Trebuie să recunoaştem că celelalte echipe sunt bune. Jablonec, de exemplu. Când jucam la Sparta Praga spuneau că a ajuns un jucător de la Sparta Praga să joace cel mai bine la naţională. Ştiu de când eram în Cehia că se băgau bani mulţi, Jablonec era de atunci o echipă bună", a spus Alex Chipciu.