Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

Alexander Zverev a câştigat Turneul Campionilor. La dublu s-au impus perechea Mahut/ Herbert

Tenis Publicat pe 22 nov 2021

Germanul Alexander Zverev, locul 3 ATP, a câştigat, duminică, Turneul Campionilor, învingându-l în finala competiţiei de la Torino pe rusul Daniil Medvedev, numărul 2 mondial.

Zverev s-a impus cu scorul de 6-4, 6-4, într-o oră şi 15 minute.

Germanul a mai triumfat la turneul de sfârşit de an în 2018.

La dublu, trofeul a fost câştigat de francezii Nicolas Mahut şi Pierre-Hugues Herbert, care au învins în finală echipa Rajeev Ram/Joe Salisbury (SUA/Marea Britanie), scor 6-4, 7-6 (0). Mahut şi Herbert s-au mai impus la Turneul Campionilor în 2019.