VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 2-1. Moldovenii dau lovitura şi se califică după două decenii în finala Cupei VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 2-1. Moldovenii dau lovitura şi se califică după două decenii în finala Cupei
O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei
Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic” Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic”
Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari

Alexandra Dulgheru s-a calificat pe tabloul principal la Winners Open. Duel cu a doua favorită, în primul tur, în direct pe Look Sport+

Tenis Publicat de Andrei Ionascu pe 2 aug 2021

Alexandra Dulgheru (locul 381 WTA) s-a calificat pe tabloul principal la Winners Open, la Cluj, după ce a trecut de Gabriela Talabă (213 WTA), scor 4-6, 6-4, 6-4. Turneul pe zgură de la Cluj-Napoca e transmis în direct pe Look Sport+.

Meciul a durat aproape trei ore. Gabriela Talabă a fost aproape de o surpriză şi a avut un break avans în setul doi.

În primul tur pe tabloul principal la Winners Open, Alexandra Dulgheru va înfrunta favorita 2, germanca Andrea Petkovic (locul 91 mondial).

În schimb, Miriam Bulgaru, locul 390 WTA, beneficiară a unui wild card, a ratat calificarea pe tabloul principal, fiind învinsă de Aleksandra Krunici din Serbia, locul 268 WTA, fost numărul 39 mondial, scor 6-1, 6-2.

Tot astăzi, s-au mai calificat pe tabloul principal Panna Udvardy (Ungaria, 173 WTA), Paula Ormaechea (Argentina, 209 WTA) şi Jana Fett (Croaţia, 210 WTA). Partida Seone Mendez – Irina Fetecău a fost întreruptă în primul set, la scorul de 4-2 pentru românca, şi va fi reluată marţi.

Iată cum arată tabloul principal actualizat al turneului Winners Open, de categorie WTA 250: