Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

"Am dominat, cred că a fost ofsaid la golul lor". Antrenorul lui Young Boys dă vina pe arbitraj

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 3 aug 2021

CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Young Boys Berna, scor 1-1, în prima manşă din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, în direct pe Prima TV şi www.primaplay.ro. Campioana Elveţiei a înscris în minutul 90+3.

Antrenorul elveţienilor, David Wagner a declarat că ardelenii ar fi marcat din offside. Acesta a mai punctat faptul că echipa sa a dominat jocul şi este optimist pentru partida retur.

"Nu am avut nicio problemă astăzi. Cred că a fost ofsaid acolo, la golul lor, asta a fost cea mai mare problemă. În rest am dominat, cred că am meritat acest rezultat. Este 1-1 la pauză, suntem bucuroşi că vom juca returul acasă.

E un rezultat care lasă totul la mâna noastră. Ne-a surprins sistemul cu trei fundaşi centrali folosit de CFR, mereu am văzut că au jucat cu patru fundaşi. La încălzire ne-am dat seama că vor fi trei fundaşi centrali, s-a schimbat puţin jocul, am avut nevoie de 25 de minute ca să ne adaptăm.

Totul este la mâna noastră, vom juca în faţa suporterilor noştri. Vrem să ne calificăm în play-off, rezultatul este bun", a explicat Wagner.