VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”
VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte
VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă” VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”

Andone, după ce Astra a fost condusă la pauză de FCSB: "Era nevoie de un şoc la pauză. Parcă eram la hotel, galanţi, cei care îi conduceam pe oaspeţi"

Superliga Publicat pe 30 iun 2020

Antrenorul Bogdan Andone a declarat, luni seară, că jucătorii Astrei au avut nevoie de un şoc la pauza meciului cu FCSB, când era condusă cu 2-1.

”Era nevoie de un şoc la pauză. Parcă eram la hotel, galanţi, cei care îi conduceam pe oaspeţi. Aşa ne-am prezentat. A trebuit să-i trezesc pe jucători. Era singurul mod să ne revenim. În repriza a doua am arătat mai bine. Am fost mai agresivi, am pus presiune mai multă pe cei de la FCSB şi am marcat. Chiar vorbeam cu Denis şi Budi, că pregătiserăm ce s-a întâmplat în joc. Mă bucur pentru ei. M-aş bucura ca Denis Alibec şi Budescu să aibă oferte de la echipe de top, din Europa şi nu numai. Să câştige bani, pentru că munca trebuie răsplătită. Ar fi binevenite transferurile pentru ei”, a spus Andone.

Formaţia FCSB a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa Astra Giurgiu, în etapa a cincea a play-off-ului Ligii I. FCSB a condus cu 2-0, însă giurgiuvenii au revenit şi au obţinut victoria.

Pentru Astra au marcat Alibec '36, '80 şi Seto '53, iar pentru FCSB au punctat Popescu '18 şi Man '29.