Andrea Pirlo, debut perfect. Juventus - Sampdoria 3-0. Ronaldo a marcat şi a creat faza care a dus la golul noului transfer | VIDEO

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2020

Juventus Torino a început cu brio noul sezon de Serie A, în care caută al 10-lea ”scudetto” consecutiv. ”Bătrâna doamnă” a trecut acasă, de Sampdoria, cu scorul de 3-0.

Deschiderea de scor a venit rapid, în minutul 13. Cristiano Ronaldo a avut o pătrundere de senzaţie prin defensiva adversă, care l-a blocat în ultimul moment, mingea a ajuns la suedezul Dejan Kulusevski, venit în această vară de la Parma. Acesta a recepţionat balonul respins şi a tras cu efect, la colţul lung.

La scurt timp, Cristiano Ronaldo a repetat faza de la gol, a reuşit să şuteze în forţă, dar a zguduit bara.

Bonucci a adus liniştea pentru Andrea Pirlo. Fundaşul a profitat de o bâlbâială la o lovitură de colţ şi a împins balonul în plasă, după ce fotbalişti Sampdoriei s-au încurcat în minge. Până la urmă Cristiano Ronaldo şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. El a pătruns în careu şi a şutat în forţă, din unghi.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Rabiot, Arthur, Ramsey, Pellegrini; Kulusevski, Ronaldo

Samdoria: Audero; Bereszynski, Colley, Yoshida, Augello; Depaoli, Thorsby, Ekdal, Jankto; Bonazzoli, Quagliarella