Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea
VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin
Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal va avea loc la 4 iunie. Deciziile Comitetului Executiv Adunarea Generală a Federaţiei Române de Fotbal va avea loc la 4 iunie. Deciziile Comitetului Executiv
Alex Mitriţă, cerut în lotul pentru EURO 2024. ”A demonstrat că are calitate” Alex Mitriţă, cerut în lotul pentru EURO 2024. ”A demonstrat că are calitate”

Antrenorul Atalantei ştie unde s-a pierdut meciul cu PSG: "Acest lucru a fost fundamental"

Champions League Publicat pe 13 aug 2020

Gian Piero Gasperini, antrenorul echipei Atalanta Bergamo, s-a declarat dezamăgit de faptul că formaţia lui a primit două goluri în finalul meciului cu PSG, după ce a condus cu 1-0.

"A fost un joc foarte dificil, foarte greu pentru ambele echipe. Pentru noi, desigur, sunt foarte multe regrete că am primit două goluri în finalul meciului. Credeam că meciul s-a terminat, este greu. Când am condus, am reuşit destul de bine să gestionăm jocul. Dar intrarea lui Mbappé, combinată cu prezenţa lui Neymar, a schimbat lucrurile pentru PSG. Intrarea sa a dat o energie pentru PSG care era pe cale să piardă meciul, acest lucru a fost fundamental prin ceea ce a adus. Golul egalării, mai ales, ne lasă cu multă amărăciune. PSG are şanse bune să joace finala", a declarat Gasperini, potrivit lefigaro.fr.

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat, miercuri seară, la Lisabona, în semifinalele Ligii Campionilor, trecând în sferturi de Atalanta, scor 2-1. PSG a revenit de la 0-1 pe final, marcând în minutele 90 şi 90+3.

Atalanta a deschis scorul prin Pasalic ’27.

PSG a reuşit o revenire spectaculoasă pe final, marcând prin Marquinhos ’90 şi Choupo-Moting ‘90+3.

Campioana Franţei va juca în semifinale cu Câştigătoarea sfertului de finală Leipzig - Atletico Madrid.