Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Antrenorul lui Borac, dezamăgit de deznodământul ”dublei” cu CFR. ”Ceea ce regret în duel este prima noastră repriză de la Cluj”

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 14 iul 2021

CFR Cluj s-a calificat în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor, deşi a pierdut manşa retur disputată, marţi, în deplasare, scor 1-2 (0-0, 0-2), după prelungiri, cu Borac Banja Luka. După 3-1, acasă, clujenii au fost conduşi cu 2-0 la finalul primelor 90 de minute, în deplasare, şi erau eliminaţi dacă UEFA nu schimba regulamentul. Din sezonul 2021/2022, golul/golurile marcate în deplasare nu contează mai mult decât cele înscrise pe teren propriu.

Astfel, la scorul general de 3-3, partida de la Banja Luka a intrat în prelungiri. Chipciu a reuşit să înscrie în minutul 118 golul calificării.

La finalul partidei, antrenorul bosniecilor, Marko Maksimovic a declarat că echipa sa a făcut un joc extraordinar, marele său regret fiind prima repriză a manşei tur, disputată în Gruia.

"Vă voi spune din nou, am jucat împotriva unui adversar mult mai bun, am performat bine, ceea ce regret în duel este prima noastră repriză de la Cluj.

Dacă ar trebui să se întâmple, să se întâmple, dar am făcut o reclamă bună fotbalului din Bosnia, iar acest public ne-a purtat din primul până în ultimul minut. Nu am reuşit, dar vom reuşi pe viitor, vom lupta, avem campionatul, avem Europa, băieţii au luptat"
a spus Marko Maksimovic, antrenorul lui Borac, la finalul partidei împotriva campioanei României.