Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Antrenorul Parmei, criticat, din cauza lui Man şi Mihăilă. ”O strategie cu care nu am fost de acord”

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2021

Cu Dennis Man pe teren timp de 45 de minute şi Mihăilă trimis în locul lui, Parma a fost învinsă de Inter, 2-1, în direct la Look Sport.

Fostul FCSB-ist a fost activ în prima partee, a cerut un penalty după un duel cu Barella, s-a ciocnit de Bastoni şi a avut nevoie de îngrijiri medicale, apoi, pe final, a ratat şansa golului, lovitura sa de cap trecând pe lângă vinclu. După pauză, Mihăilă a fost o umbră a jucătorului din ultimele etape, iar clasa lui Alexis Sanchez şi-a spus cuvântul. Chilianul a marcat de două ori, în minutele 54 şi 62, de fiecare dată cu contribuţie din partea lui Lukaku, iar golul lui Hernani, din minutul 71, a redat doar palide speranţe pentru gazde.

Fostul antrenor secund al echipei naţionale, Ionuţ Badea a criticat tactica lui Roberto D'Aversa şi consideră că cei doi români merită mai multe minute la gruparea care ocupă penultimul loc în Serie A.

”Este evidentă această creştere de formă a lui Mihăilă. Se descurcă şi pe spaţii restrânse, nu doar pe spaţii mari. Man a intrat în stânga. În mod normal intră în partea cealaltă, sa zicem inversat.

O strategie cu care nu am fost de acord, am înţeles-o până la urmă, dar nu am fost de acord cu ea. Sunt convins că Man ar fi dat un randament mult mai bun în partea în care era obişnuit să joace”