MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

Aproape de o surpriză imensă. Danemarca, victorie la penalty-uri în faţa Egiptului. Ultimele trei calificate în semifinale se decid pe Look Sport

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 27 ian 2021

Primul sfert de finală al Campionatului Mondial de Handbal a fost şi cel mai dramatic meci al competiţiei. La Cairo, Danemarca a câştigat la lovituri de departajare în faţa ţării gazdă, scor 38-38 (4-3).

Campioana mondială en-titre a început perfect partida şi a intrat la pauză cu avantaj de trei goluri, dar africanii au surmontat tot handicapul în actul secund şi partida a intrat în prelungiri, acolo unde Egiptul a condus până pe final şi a fost la un pas de a produce o surpriză enormă. În cele din urmă, mare favorită a trecut la penalty-uri.

Portarul danez Niklas Landin a fost cel mai bun jucător al partidei.

Ultimele trei sferturi de finală se joacă miercuri, de la ora 21:30, în direct pe canalele Look Sport şi pe looksport.ro