Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Arbitrajul, eterna problemă în Liga 1. Mihai Roman: "A fost penalty şi trebuia dat. Toată lumea îşi doreşte VAR-ul" VIDEO

FC Botoșani Publicat de Andrei Ionascu pe 26 sep 2021

FC Botoşani a remizat pe teren propriu cu FC U Craiova, scor 1-1, în etapa a zecea din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport şi www.primaplay.ro. La finalul partidei, Mihai Roman a declarat că echipa sa trebuia să primească un penalty în minutul 72.

Sidibe a deschis scorul în minutul 60 pentru FC U Craiova, cu o execuţie superbă. Dawa a egalat pentru FC Botoşani în minutul 90, cu o lovitură de cap.

FC Botoşani a ratat mai multe ocazii clare de gol şi putea să primească un penalty în minutul 72, după ce Diallo a avut o intervenţie imprudentă şi l-a lovit cu piciorul în cap pe Mihai Roman.

"A fost destul de dificil, nu ne aşteptam ca cei de la Craiova să se apere tot meciul, să stea pe două linii, nu au ieşit la joc. Ne-a fost destul de greu să-i desfacem. Golul lor a fost un şut care din zece încercări nu mai reuşeşte o dată. Una peste alta, important este că am reuşit să revenim, am arătat că suntem o echipă puternică. Nu cred că este o partidă nereuşită.

Eu zic că a fost penalty, pentru că am venit din spate, am încercat să joc mingea cu capul şi jucătorul advers a ridicat piciorul la nivelul capului, cred că m-a atins. Important era că aveam timp să marcăm şi golul doi, dacă marcam din penalty. Nu ştiu dacă puteam să câştigăm, dar cred că a fost penalty şi trebuia dat. Cu siguranţă, cred că toată lumea îşi doreşte VAR-ul, pentru că sunt decizii în care arbitrii poate nu văd", a spus Mihai Roman.