”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Arbitrul, ţinta numărul unul la Botoşani. ”Ne-a ucis azi!”

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 28 sep 2020

Hermannstadt a câştigat pe o ploaie torenţială confruntarea de pe teren propriu, contra celor de la FC Botoşani, cu scorul de 2-1. Soarta partidei a fost decisă de o eroare majoră a centralului Andrei Chivulete, care a dictat uşor penalty la un duel dintre Mayoral şi Haruţ.

Hamidou Keyta, marcatorul unicului gol al moldovenilor a răbufnit la adresa centralului, pe care îl acuză că a acordat penalty pe final, care a distrus partida echipei sale.

„Trebuie să îl întrebaţi pe arbitru ce s-a întâmplat la faza aceea. A dat penalty cu cinci minute înainte de final, cred că arbitrul ne-a ucis azi. Noi am încercat să dăm 100%. Câteodată pierdem, câteodată câştigăm, dar nu e normal să se dea un asemenea penalty.

Bineînţeles că puteam câştiga dacă nu era acel penalty. Noi jucăm numai să câştigăm, nu să facem egal. Cred că în ultimele 10 minute, arbitrul ne-a ucis. Deocamdată au trecut doar cinci meciuri, mai avem meciuri de jucat”, a spus Hamidou Keyta, la flash-interviurile de după meci.