VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside al oaspeţilor
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”
”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ ”Uită-te la el! E depăşit de situaţie, eu nu am mai văzut antrenor ca ăsta”. Ionel Ganea, fără menajamente cu Bogdan Lobonţ
Irina Begu, eliminată de Madison Keys, în turul doi la Madrid Irina Begu, eliminată de Madison Keys, în turul doi la Madrid

Arcada Galaţi a ratat calificarea în turul secund al Ligii Campionilor la volei masculin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 13 oct 2021

Campioana României la volei masculin, Arcada Galaţi a ratat miercuri, în deplasare, calificarea în turul secund al Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă în manşa a doua din primul tur al competiţiei, de formaţia cehă CEZ Karlovarsko, scor 3-2. A fost nevoie de ”setul de aur” pentru departajare.

Scorul pe seturi a fost, după 127 minute de joc, 25-19, 22-25, 32-30, 22-25, 15-9, astfel că gazdele au egalat la general, după victoria din tur a Arcadei Galaţi cu acelaşi scor, 3-2.

Ca urmare, s-a disputat ”set de aur” pentru stabilirea învingătoarei per dublă manşă, iar echipa cehă s-a impus cu scorul de 15-10 şi s-a calificat în turul secund al Ligii Campionilor.

În preliminarii sunt angrenate 17 echipe şi doar două vor face pasul spre grupe, unde sunt deja calificate 18 echipe.

Cele 15 formaţii eliminate în preliminarii, între care şi Arcada Galaţi, au drept de joc în Cupa CEV.