VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Are Dinamo forţa să lupte pentru titlu din acest sezon? "Sigur for fi în play-off!" Transferurile pentru care Contra e lăudat

Superliga Publicat pe 25 sep 2020

Sergiu Hanca a plecat de la Dinamo în 2019, dar a rămas un fan al roş-albilor şi urmăreşte cu atenţie ce se întâmplă în această perioadă la fosta sa echipă.

• Dinamo - UTA, LIVE pe Look Sport, luni, de la 21:00

Hanca se declară convins că Dinamo va juca în play-off în acest moment şi îl felicită pe Cosmin Contra pentru transferurile lui Janus Gol şi Juan Camara.

Primul meci cu Chindia nu-l puteam încadra la nimic, pentru că a fost un meci slab, apoi cu Botoşaniul au avut o primă repriză în care nu se regăseau, dar a doua repriză au avut momente bune în care au dominat Botoşaniul. Singurii pe care-i stiam dintre jucătorii nou veniţi erau Camara (n.r. Juan Camara), pe care-l ştiam din campionatul Poloniei, si pe Janus Gol, care pentru mine este numărul 1. Eu îmi doresc să se lege şi să fie cât mai omogen jocul, sunt încrezător, am fost şi în cele mai negre perioade ale clubului. E devreme să vorbim, dar eu sunt sigur că vor fi în play-off”, a declarat Sergiu Hanca, la ProSport Live.