Arsenal a fost eliminată de Southampton, în ”16-imile” Cupei Angliei

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2021

Formaţia Southampton a eliminat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, echipa Arsenal Londra, în 16-imile de finală ale Cupei Angliei.

Golul a fost marcat de Magalhaes de la Arsenal, în minutul 24, în propria poartă.

S-a mai calificat în optimile Cupei Angliei Wolverhampton, care a învins vineri cu scorul de 1-0 echipa de liga a şasea Chorley.

Sâmbătă se dispută şi meciurile Barnsley (liga a doua) – Norwich City (liga a doua), Brighton – Blackpool (liga a treia), Millwall (liga a doua) – Bristol City (liga a doua), Sheffield United – Plymouth Argyle (liga a treia), Swansea City (liga a doua) – Nottingham Forest (liga a doua), West Ham – Doncaster Rovers (liga a treia) şi Chelterham Town (liga a patra) – Manchester City.

Partidele Chelsea – Luton Town (liga a doua), Brentford (liga a doua) – Leicester City, Fulham – Burnley, Manchester United – Liverpool şi Everton – Sheffield Wednesday (liga a doua) vor avea loc duminică, confruntarea Wycombe Wanderers (liga a doua) – Tottenham este programată luni, iar ultimul meci din 16-imi, Bournemouth (liga a doua) – Crawley Town (liga a patra) se va disputa marţi.