"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară

Arsenal este interesată de Mauro Icardi. Mutarea s-ar putea realiza în curând

Arsenal Publicat de Daian Cutu pe 8 mai 2020

Atacantul de 27 de ani are şanse mici să rămână la PSG din sezonul viitor, iar speculaţiile privind următoarea destinaţie nu au încetat să apară.

Arsenal Londra este ultimul club care şi-a manifestat interesul pentru jucătorul care evoluează în Ligue 1 din septembrie 2019, fiind cedat sub formă de împrumut de cei de la Inter la PSG.

Împrumutul lui Icardi expiră la data de 30 iunie, din acel moment se va cunoaşte cel mai probabil viitoarea destinaţie a fotbalistului care a disputat 20 de meciuri în actualul sezon de Ligue 1 şi a punctat de 12 ori, la care să adaugă şi 3 assisturi. Şi în Champions League cifrele sunt excelente, 6 partide şi 5 goluri pentru jucătorul argentinian.

În acest moment este cotat de Transfermarkt la suma de 60 milioane de euro.