ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League

Arsenal vrea să prelungească perioada împrumutului lui Martin Odegaard

Arsenal Publicat pe 16 mar 2021

Martin Odegaard (22 de ani) a jucat 10 meciuri pentru Arsenal în acest sezon, după împrumutul din ianuarie, de la Real Madrid. Cu toate acestea ”tunarii” sunt gata să ceară un altul, pe încă un an, din vara acestui an, până în vara lui 2022.

Arsenal consideră că se poate folosi în continuare de el şi poate da un randament bun, deşi până acum s-a făcut remarcat doar cu un gol, iar acela în Europa League. În plus, presa din Anglia notează că, dacă evoluţiile din perioada următoare vor avea o pantă ascendentă, atunci Arsenal se gândeşte să îl transfere definitiv.

Arsenal a învins în cea mai recentă etapă din Premier League, pe Tottenham, cu 2-1, dar a primit un gol de poveste. Erik Lamela a deschis scorul în minutul 33 al meciului. Argentinianul lui Spurs a frunctificat o pasă venită de la Lucas într-un mare mod: din rabona!

Naturaleţea cu care a lovit Lamela balonul face execuţia deosebit de tehnică să pară o formalitate asemănătoare unui şut cu latul sau cu şiretul.