PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-1, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii au egalat în finalul primei părţi VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-1, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii au egalat în finalul primei părţi
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi” Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi”

”Au fost două greşeli ale noastre”. Mitriţă, din nou omul providenţial al Universităţii Craiova

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 29 feb 2024

Universitatea Craiova a învins în deplasare, scor 3-2, gruparea Petrolul Ploieşti, în etapa a 28-a din Superligă.

La Ploieşti, oaspeţii au deschis scorul în minutul 32, prin Jovan Markovic, din centrarea lui Mitriţă. După opt minute, Baiaram a făcut 2-0, dar ploieştenii au redus din diferenţă în minutul 45+1, prin Huja.

Grozav a reuşit aă egaleze în minutul 47, cu un şut superb, dar craiovenii au revenit în avantaj prin Baiaram, în minutul 59. Andrei Ivan a ratat penalti în minutul 83 şi Universitatea Craiova a rămas în zece în minutele de prelungiri, dar s-a impus cu 3-2 şi este pe locul 4 în clasament, cu 45 de puncte.

Alex Mitriţă a avut din nou o evoluţie excelentă la olteni, dar nu a savurat pe deplin succesul ce a asigurat calificarea în play-off. Acesta consideră că echipa sa a facut numeroase greşeli.

„Victorie meritată, chiar dacă au fost două greşeli ale noastre, am luat gol în minutul 45, apoi imediat după pauză. Nu trebuie să mai facem asta. Nu am fost relaxaţi, doar că am greşit. Am arătat ca o echipă, importante sunt punctele. Creştem de la meci la meci, suntem mai încrezători.