ACUM pe Look Sport: Sepsi - Chindia 2-0. VIDEO | Înscrie şi Safranko ACUM pe Look Sport: Sepsi - Chindia 2-0. VIDEO | Înscrie şi Safranko
Victorie sau adio titlu! CFR - Gaz Metan, live pe Look Plus de la 20:30. Echipele de start Victorie sau adio titlu! CFR - Gaz Metan, live pe Look Plus de la 20:30. Echipele de start
Lucian Sânmărtean a retrăit unul din cele mai inedite momente din carieră. ”Am ieşit la pauză în semn de răzvrătire!” Lucian Sânmărtean a retrăit unul din cele mai inedite momente din carieră. ”Am ieşit la pauză în semn de răzvrătire!”
150 de milioane de lire pe masa lui Guardiola. Două transferuri de cinci stele încercate de Pep, după ce a scăpat de interdicţia de a juca în Europa 150 de milioane de lire pe masa lui Guardiola. Două transferuri de cinci stele încercate de Pep, după ce a scăpat de interdicţia de a juca în Europa
Low sună adunarea. Când reia meciurile naţionala Germaniei Low sună adunarea. Când reia meciurile naţionala Germaniei
S-a aflat cine este omul care a adus-o pe Anamaria Prodan la Sibiu. ”Am riscat, schimbând antrenorul, şi au început să vină şi rezultatele” S-a aflat cine este omul care a adus-o pe Anamaria Prodan la Sibiu. ”Am riscat, schimbând antrenorul, şi au început să vină şi rezultatele”

Bărbuţ a salvat onoarea oltenilor. Mijlocaşul a marcat golurile cu care Craiova a învins Viitorul în al doilea amical al zilei

Liga I Publicat pe 6 iun 2020
Cristi Bărbuţ (25 de ani) a fost în centrul atenţiei în amicalul câştigat de Universitatea Craiova în faţa Viitorului, scor 2-1. Mijlocaşul dreapta a reuşit două goluri superbe, care i-au ajutat pe olteni să-şi ia revanşa pentru înfrângerea din primul meci.

Craiova - Viitorul 2-1 (Bărbuţ 38, 82 / Rivaldinho 6)
  • Craiova: Pigliacelli - Mitran, Bălaşa, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Cicâldău, Nistor - Bărbuţ, Ivan, Baiaram
  • Viitorul: Căbuz - Boboc, Mladen, Ghiţă, Ganea - Ciobanu, Artean, Casap - Iancu, Rivaldinho, Pitu

Dacă în partida jucată de la ora 11:00 i-a folosit doar pe Bancu şi Mihăilă dintre jucătorii de bază, Cristiano Bergodi a trimis pe teren tot ce a avut mai bun în episodul al doilea al luptei amicale cu Viitorul. Gică Hagi a răspuns, de asemenea, cu mulţi titulari, iar Rivaldinho a deblocat tabela în minutul 6, pe contraatac, după o pasă a lui Gabi Iancu.

Bărbuţ a salvat onoarea oltenilor

După 0-3 în primul meci şi 0-1 în startul celui de-al doilea, oltenii s-au trezit, iar liderul lor s-a numit Cristi Bărbuţ, mijlocaşul dreapta care a întors scorul de unul singur. În minutul 38, dreptaciul Bărbuţ a punctat superb, cu stângul la colţul lung, apoi, după un gol anulat lui Chiţu şi o mare ocazie ratată de Niţu, a replicat execuţia în minutul 82, când a trimis din nou cu stângul, direct în vinclu.

Pe final, Viitorul a abordat meciul cu foarte mulţi tineri, printre care şi fiul lui Gică Popescu, Nicolas.

După două meciuri jucate în aceeaşi zi, terminate cu scorul general de 2-4, Hagi şi Bergodi mai au la dispoziţie o săptămână să facă reglajele necesare pentru atacarea meciurilor oficiale.