Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu

Barcelona a suferit o nouă pierdere grea! Araujo ratează meciurile cu Valencia, Dinamo Kiev şi Real Madrid

Barcelona Publicat pe 14 oct 2021

Fundaşul Ronald Araujo s-a accidentat la meciul echipei naţionale a Uruguayului cu Argentina şi va lipsi de la mai multe partide ale formaţiei sale de club FC Barcelona, a anunţat clubul catalan, citat de mundodeportivo.es.

Araujo a suferit o leziune la muşchii ischiogambieri de la coapsa dreaptă. El a fost înlocuit în minutul 73 al meciului Argentina - Uruguay, disputat luni şi încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea gazdelor, în preliminariile sud-americane ale Cupei Mondiale.

Fotbalistul de 22 de ani a jucat în nouă partide în acest sezon pentru Barca şi a marcat un gol.

Deşi clubul catalan nu a precizat cât va absenta jucătorul de pe teren, este apropae sigur că nu va putea evolua în cele trei meciuri importante pe care Barcelona le va disputa în următoarea săptămână şi jumătate.

După ce o va primi, duminică, pe Valencia, FC Barcelona, ultima clasată în grupa din Liga Campionilor, cu două înfrângeri în tot atâtea jocuri, o va găzdui pe Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu, la 20 octombrie. Apoi, duminică, 24 octombrie (de la ora locală 16:15), este programat El Clasico, împotriva rivalei Real Madrid.

Sezonul trecut, Araujo a lipsit de la 15 meciuri ale catalanilor, din cauza accidentărilor.