VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Baschetul românesc demarează în forţă în noul an. Liga Naţională propune meciuri spectaculoase, în direct pe Look Sport şi PrimaPlay

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 4 ian 2022

Vacanţa de iarnă s-a terminat în baschetul românesc. Echipele sună adunarea, pentru o etapă plină de spectacol din Liga Naţională, marţi şi miercuri, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay.

Se anunţă un duel extrem de echilibrat în Bănie. CSM Craiova primeşte vizita celor de la CSM Oradea, cele două combatante fiind pe locurile 5, respectiv 3 în campionat. După care, CSM Ploioeşti înfruntă pe CSM Târgu-Jiu, ambele formaţii având 4 victorii şi 8 eşecuri în acest sezon, iar cine învinge se va ridica peste zona inferioară a clasamentului.

Ziua de miercuri propune un duel între Argeş Piteşti şi CSU Sibiu. Oaspeţii au trecut prin schimbări masive în ultimele zile. Miguel Angel Hoyo l-a înlocuit pe Dan Fleşeriu pe banca tehnică şi au fost aduşi mai mulţi jucători, pentru a repara startul de sezon sub aşteptări.