LIVE BLOG EURO 2020, ziua a noua | Portugalia – Germania 2-4! Nemţii fac spectacol, dar portughezii rămân în meci LIVE BLOG EURO 2020, ziua a noua | Portugalia – Germania 2-4! Nemţii fac spectacol, dar portughezii rămân în meci
Gabriel Tamaş a devenit preşedinte al FC Voluntari
Negocierile dintre Zdenek Ondrasek şi FCSB, avansate! Negocierile dintre Zdenek Ondrasek şi FCSB, avansate!
Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia Dragoş Grigore negociază cu Rapid. Fundaşul are şi trei propuneri din Turcia
Vlad Muţiu a semnat cu FC Hermannstadt
Filip Jianu a fost eliminat în primul tur al calificărilor la Eastbourne

Bayern Munchen - Augsburg 5-2. Campioana Germaniei îşi respectă blazonul şi în ultima etatpă. Lewandowski a depăşit recordul lui Muller

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 22 mai 2021

Bayern Munchen, vechea şi noua campioană a Germaniei a încheiat sezonul cu un succes categoric, cu scorul de 5-2, în faţa celor de la Augsburg. Partida s-a văzut în direct pe Look Sport.

Bavarezii au tranşat totul încă din prima repriză, când au intrat la cabine cu scorul de 4-0, graţie golurilor marcate de: Gouweleeuw (9-autogol), Gnabry (23), Kimmich (33), Coman (43).

Cei de la Augsburg au avut o tresărire de orgoliu şi au marcat de două ori consecutiv, prin Hahn (67) şi Niederlechner (72).

Nou record de goluri în Bundesliga

Partida a avut o miză uriaşă pentru Robert Lewandowski. Polonezul din atacul lui Bayern avea nevoi de un gol, pentru a ajunge la 41 de goluri stagionale şi a depăşi astfel recordul lui Gerd Muller. Performanţa a fost bifată în minutul 90.

Echipele de start:

Bayern: Neuer (c) - Pavard, Boateng, Hernandez, Davies - Kimmich, Alaba - Gnabry, Müller, Coman - Lewandowski

Augsburg: Gikiewicz - Gumny, Oxford, Gouweleeuw (c), Pedersen - Caligiuri, Gruezo, Benes, Hahn - Richter, Niederlechner