Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri

Becali nu a renunţat la gândul de a se răzbuna pe Steaua: ”E posibil ca la momentul ăla să îmi vină o ambiţie, să îi mai ţin un an în Liga 3”

Fotbal Internațional Publicat pe 7 aug 2020

Gigi Becali nu a uitat de gândul de a se răzbuna pe Steaua, după ce aceasta a promovat în Liga 3. Patronul FCSB-ului încă are în plan să îi ţină pe ”militari” în eşalonul trei cel puţin un sezon, iar în acest sens ar vrea să se axeze mai mult pe echipa a doua a FCSB-ului, care va evolua în aceeaşi serie cu Steaua.

”Nu, nu a mai plecat nimeni de la noi. Nu mă interesează nimic, am luat jucătorii de care aveam nevoie, la revedere. Nu mai am nicio ofertă, nimic. Să aşteptăm să vedem cupele europene şi să vedem ce oferte vom primi atunci, la jucătorii valoroşi mă refer. Poate să fie cine o fi, eu nu mai transfer. Am închis.

Aducem din jucătorii împrumutaţi, ca să avem lot. E posibil să jucăm cu CSA, în Liga 3. Trebuie să facem şi noi ceva, nu putem să îi lăsăm aşa. Nu mă axez neapărat pe echipa secundă, dar nici chiar aşa. E posibil ca la momentul ăla să îmi vină o ambiţie, să îi mai ţin un an în Liga 3”, a declarat Gigi Becali.

Steaua a reuşit promovarea în Liga 3. A câştigat meciul doi din barajul pentru promovarea din Liga 4, cu Bărăganul Ciuniţa, scor 6-0. La pauză echipa pregătită de Daniel Opriţa a condus cu 5-0. În prima etapă, Steaua se impusese cu 8-1 în faţa celor de la Argeşul Mihăileşti.

Fanii au venit la meci, chiar dacă disputarea partidelor de fotbal cu spectatori este interzisă. Au fost prezenţi sute de fani.