Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic” Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic”
Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA

Becali, reacţie înjositoare după Craiova - CFR 1-3: "Voi sunteţi pitici, eu sunt şeful vostru!"

Superliga Publicat pe 5 aug 2020

Victoria celor de la CFR Cluj în faţa Craiovei şi cucerirea celui de-al treilea titlu consecutiv de către trupa din Gruia e prilej de ironii pentru Gigi Becali. La adresa celor de la Craiova, pe care-i numeşte "pitici" şi cărora le reaminteşte că au pierdut titlul şi din cauza strategiei FCSB-ului.

Patronul bucureştenilor recunoaşte, practic, că trimiterea juniorilor în teren la meciul cu CFR, 0-2, a fost o răzbunare pentru tactica identică preferată de Craiova în 2017, când titlul a ajuns la Viitorul, în detrimentul FCSB-ului: "Într-un fel, nu ar trebui să mă intereseze, dar, sincer vorbind, mai mult îmi convine să ia CFR decât Craiova. Au fost lucrurile alea atunci, nu le uităm aşa uşor, cele cu Viitorul. Ai văzut cum îţi răsplăteşte Dumnezeu. Dacă jucam cu echipa bună, îi băteam pe CFR, i-am prins descălţaţi", a declarat Becali, la Antena Sport.

Becali cere pace cu oltenii, dar îi înjoseşte

La final de campionat, latifundiarul din Pipera consideră că cele două cluburi sunt acum chit şi îşi doreşte să pună capăt disensiunilor publice dintre el şi omologul Mihai Rotaru. Asta nu înainte să se pună deasupra oltenilor şi să îi numească pitici: "De acum încolo, trebuie să stăm la masă şi să nu mai facem d-astea. Ce mi s-a întâmplat mie i s-a întâmplat şi lui Rotaru. Pe noi ne interesează locul 4. Deşi ei sunt toţi mici în faţa mea, eu cer pace. Dacă eu, şeful vostru, vă cer pace. Voi sunteţi pitici", a mai declarat Gigi Becali.