Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat

Bogdan Barbu a câştigat Raliul Bucovinei, ultima etapă din CNR. Bogdan Marişca, campion pe asfalt

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 1 nov 2021

Sursă foto: Bogdan Barabas

După 34 de ani, Raliul Bucovinei a revenit în caravana Campionatului Naţional de Raliuri. Superbele trasee oferite de această zonă au reprezentat ultima etapă stagională. Toată acţiunea s-a văzut în exclusivitate pe Look Sport.

Simone Tempestini este campion şi în acest an. Pilotul Napoca Rally Academy nu a mai concurat în Bucovina. Deşi la general situaţia era demult încheiată a existat o miză mare: titlul în campionatul pe asfalt, competiţie introdusă în premieră în 2021. Triumful a fost al lui Bogdan Marişca, care a terminat pe locul 2 în weekend şi a bifat podiumul 28 din carieră.

Raliul Bucovinei a fost câştigat de Bogdan Barbu. Pe un model Skoda Fabia R5, el a bifat a doua victorie din palmares şi devine unul din marii favoriţi pentru titlul suprem în 2022. Pilotul sibian a fost în prima parte a întrecerii în spatele lui Marişca, dar a revenit şi s-a impus cu un avans de 12,2 secunde, după ce a câştigat şi Power Stage-ul.

Podiumul a fost completat de Dan Gîrtofan. Experimentatul pilot a dezvăluit că se gândeşte serios la retragere la finalul acestui sezon, lăsând o superbă moştenire fiului său, care a terminat în Bucovina pe 4, pilotând în premieră un model R5.