Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Borac Banja Luka - CFR Cluj e în direct pe Look Sport+, marţi, 13 iulie, de la ora 21:00! CFR a câştigat prima manşă din preliminariile Ligii Campionilor

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 12 iul 2021

CFR Cluj a făcut un pas important către calificarea în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, după victoria cu 3-1, la Cluj, în faţa echipei bosniace Borac Banja Luka, în direct pe Look Sport+. Partida retur va fi de asemenea transmisă în direct pe Look Sport+, marţi, 13 iulie, de la ora 21:00.

În tur, campioana României a câştigat prin golurile marcate de Billel Omrani (11’), Ciprian Deac (28’) şi Runar Mar Sigurjonsson (60’). Golul bosniacilor a fost înscris de Panagiotis Moraitis (45+1’).

Din acest sezon, nu mai este valabilă regula golurilor marcate în deplasare. La scor egal la finalul partidei retur, urmează să se dispute prelungiri, iar dacă egalitatea persistă să se execute lovituri de departajare.

Învingătoarea confruntării CFR Cluj - Borac Banja Luka (Bosnia şi Herţegovina) va înfrunta câştigătoarea dublei manşe Fola Esch (Luxemburg) - Lincoln Red Imps (Gibraltar). În tur, scorul a fost 2-2.

Dacă se va califica în turul 2 preliminar, CFR Cluj va juca primul meci în deplasare (20/21 iulie şi 27/28 iulie).

Până la meciul retur cu Borac Banja Luka, CFR Cluj va juca Supercupa României, cu Universitatea Craiova, câştigătoarea Cupei. Partida e programată pe 10 iulie, de la ora 20:00, pe Arena Naţională, în direct pe Look Sport+.

Sursa foto: Sport Pictures