VIDEO | AC Milan - Atletico Madrid 1-2. Griezmann a reuşit primul gol după revenirea la Atletico. Suarez a înscris în minutul 90+7 VIDEO | AC Milan - Atletico Madrid 1-2. Griezmann a reuşit primul gol după revenirea la Atletico. Suarez a înscris în minutul 90+7
VIDEO | IREAL Madrid. Eşec istoric pentru 'galactici' cu Sheriff Tiraspol! Moldovenii au maximum de puncte după primele două runde ale Ligii Campionilor VIDEO | IREAL Madrid. Eşec istoric pentru 'galactici' cu Sheriff Tiraspol! Moldovenii au maximum de puncte după primele două runde ale Ligii Campionilor
VIDEO | Messi a spart gheaţa la PSG chiar împotriva fostului său antrenor, Pep Guardiola. PSG - Manchester City 2-0, pe Look Sport+ şi Look 4K VIDEO | Messi a spart gheaţa la PSG chiar împotriva fostului său antrenor, Pep Guardiola. PSG - Manchester City 2-0, pe Look Sport+ şi Look 4K
VIDEO | Noapte memorabilă în Liga Campionilor, pe Look Sport. PSG – Man. City 2-0, Milan - Atletico 1-2, Porto - Liverpool 1-5, Real Madrid - Sheriff 1-2, Dortmund - Sporting 1-0, Leipzig - Brugge 1-2 VIDEO | Noapte memorabilă în Liga Campionilor, pe Look Sport. PSG – Man. City 2-0, Milan - Atletico 1-2, Porto - Liverpool 1-5, Real Madrid - Sheriff 1-2, Dortmund - Sporting 1-0, Leipzig - Brugge 1-2
VIDEO | Fanii contribuie la spectacolul Ligii Campionilor! Coregrafii impresionante înaintea meciurilor AC Milan - Atletico Madrid şi PSG - Manchester City VIDEO | Fanii contribuie la spectacolul Ligii Campionilor! Coregrafii impresionante înaintea meciurilor AC Milan - Atletico Madrid şi PSG - Manchester City
VIDEO | Kevin De Bruyne a scăpat de eliminare în prima repriză a meciului PSG - Manchester City, după un fault horror VIDEO | Kevin De Bruyne a scăpat de eliminare în prima repriză a meciului PSG - Manchester City, după un fault horror

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 5-2. Haaland a început sezonul în forţă

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 14 aug 2021

Formaţia Borussia Dortmund a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa Eintracht Frankfurt, într-un meci din prima etapă a campionatului Germaniei.

Învingătorii au marcat prin Reus ’23, Hazard ’32, Haaland ’34, ’71 şi Reyna ’58. Pentru oaspeţi au înscris Passlack ’27 (autogol) şi Hauge ’86.

Partidele Mainz – RB Leipzig şi FC Koln – Hertha Berlin se vor fisputa duminică.