Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani” Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani”
Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj

VIDEO | Borussia Dortmund, victorie fără emoţii cu Bielefeld. Omul meciului n-a mai fost Haaland de data asta

Borussia Dortmund Publicat pe 31 oct 2020

Borussia Dortmund s-a impus în meciul din etapa a 6-a jucat în deplasare, contra nou-promovatei Arminia Bielefeld. Galbenii au câştigat cu 2-0, dar la pauză a fost 0-0.

Dortmund nu s-a regăsit în primele 45 de minute, iar rezolvarea meciului şi cele trei puncte au fost obţinute după pauză. Fundaşul central Hummels a marcat în minutul 53, după care jocul a început să se lege mai bine. Elevii lui Favre au început să iasă mai încrezători la joc, iar gazdele să se deschidă.

Aşa au lăsat spaţii, iar cu 20 de minute înainte de final acelaşi Hummels şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, din pasa căpitanului Reus. Cele trei puncte o ţin pe Borussia Dortmund în partea superioară a clasamentului. Are 15 puncte, tot câte are şi liderul Bayern Munchen, dar pentru a rămâne acolo are nevoie de jocul rezultatelor.

Trebuie ca Red Bull Leipzig să nu câştige confruntarea cu Borussia Monchengladbach, locul 14.