VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 1-1. ”Câinii” ratează o victorie ce părea facilă VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 1-1. ”Câinii” ratează o victorie ce părea facilă
VIDEO | Sheffield - Burnley 1-4. Oaspeţii câştigă duelul suferinţei şi speră la salvarea de la retrogradare VIDEO | Sheffield - Burnley 1-4. Oaspeţii câştigă duelul suferinţei şi speră la salvarea de la retrogradare
George Puşcaş, decisiv pentru Bari, în duelul cu echipa lui Marius Marin George Puşcaş, decisiv pentru Bari, în duelul cu echipa lui Marius Marin
Pârvu, sincer după eşecul cu Poli Iaşi: ”Nu este doar Tavi Vâlceanu în echipă, el ne-a scos în mai multe meciuri!”

Echipa masculină de sabie juniori a României este vicecampioană mondială Echipa masculină de sabie juniori a României este vicecampioană mondială
Emmanuel Macron va juca miercuri un meci de fotbal în scop caritabil Emmanuel Macron va juca miercuri un meci de fotbal în scop caritabil

Botoşani - Astra 0-0. Giurgiuvenii mai încurcă o echipă în lupta pentru cupele europene, dar moldovenii trec peste FCSB în clasament

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 10 iul 2020

FC Botoşani şi Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 0-0, în cea mai plictisitoare partidă de la restartul Casa Liga 1. Singurele sclipiri ofensive au venit în repriza întâi, dar au fost puţine şi neinspirate.

În minutul 16, gazdele au avut cea mai mare ocazie a partidei, croatul Dugandzic a trimis cu capul în bară, din corner, dar mingea a ajuns la Ashkovski, care a şutat dar Lazar a salvat totul.

Replica celor de la Astra a venit la scurt timp, Seto a trimis cu capul periculos din careul mic, reluările au arătat însă că japonezul se afla în off-side.

A doua repriză s-a scurs în acalmie, Dugandzic a avut o tentativă de a marca, dar şutul său nu i-a pus mari emoţii portarului advers. Iar partida s-a terminat cu scorul de 0-0.

Echipele de start:

• Botoşani: Pap – Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Mendoza, Florescu – Ashkovski, Hristovski, Keyta – Dugandzic
  • Astra Giurgiu: Lazar – Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Simion, Seto, Dandea, Crepulja – Budescu – Alibec