VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele

Cagliari - Inter Milano s-a terminat 1-3. Răzvan Marin a fost integralist într-un meci spectaculos

Inter Publicat de Emanoil Ursache pe 13 dec 2020

Cagliari nu a putut rezista pe teren propriu în faţa Interului. Echipa lui Răzvan Marin, care a fost integralist, a pierdut meciul din etapa a 11-a, din Serie A, cu scorul de 1-3.

Contrar cursului jocului, Sottil a deschis scorul pentru Cagliari în minutul 42, reluând din voleu în plasa porţii lui Handanovic, după ce în primă fază fusese blocat.

În cea de-a doua repriză, Inter Milano a pornit o adevărată cursă pentru a întoarce rezultatul şi, în ciuda eforturilor elevilor lui Di Francesco, ”nerazzurii” şi-au atins obiectivul. Barella a adus egalarea, în minutul 77, pentru oaspeţi, marcând împotriva fostei sale echipe şi reluând din voleu o minge boxată de portarul Crango.

D'Ambrosio a întors scorul în favoarea Interului, în minutul 84, trimiţând cu capul o minge la care acelaşi Crango ieşise eronat, deşi făcuse un meci aproape perfect până la acea fază. D'Ambrosio fusese introdus de Antonio Conte, în 83’, în locul lui Barella.

Romelu Lukaku a bubuit mingea cu poarta goală de la patru metri, în minutul 94, şi a stabilit scorul final al partidei, după ce l-a driblat pe goalkeeper-ul lui Cagliari, care se întorcea între buturi după ce a părăsit careul advers, în încercarea de a-şi ajuta echipa să obţină egalarea dramatic.

Chiar dacă nu s-a remarcat în mod special pe fază ofensivă, Răzvan Marin a avut o evoluţie bună, cel puţin la nivelul colegilor săi de la Cagliari, motiv pentru care Di Francesco l-a ţinut pe teren pe durata întregii partide. Ionuţ Radu a fost rezerva lui Samir Handanovic, la Inter Milano.

După această partidă, Inter urcă pe locul doi în clasament şi se apropie la două puncte de marea rivală AC Milan, care are însă un meci mai puţin, cel contra Parmei, pe care îl va juca tot duminică, de la 21:45.

Cagliari se clasează pe locul 12 şi poate fi depăşită în clasament, în funcţie de rezultate, de Parma sau de Sampdoria.