Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport Proiect care vizează introducerea educaţiei nutriţionale ca materie în şcoli, promovat de vicepreşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport
E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune

Calificareee! România merge în ”sferturile” ePES, după un meci epic contra Germaniei

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 23 mai 2020

Echipa naţională de PES a României s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European, după un meci de infarct cu Germania.

Cristian Radu a trecut cu 2-1 în primul meci de Esmaillan Mehrab, iar în meciul secund Adrian Urmă a cedat cu 1-2 în faţa lui Mike Linden, deşi jucătorul nostru a condus cu 1-0 până în minutul 61.

Meciul decisiv s-a jucat la regula ”golului de aur”, unde Urmă l-a învins pe Linden şi a adus mult râvnita calificare.

Sferturile de finală se vor disputa mâine, de la ora 12:00, ”tricolorii” îşi vor afla adversarul peste câteva ore.

România – Germania 4-3
Meciul 1: Cristian Radu v Mehrab Esmailian 2-1
Meciul 2: Adrian Urmă v Mike Linden 1-2
Meciul 3: Adrian Urmă v Mike Linden 1-0 (”gol de aur”)

În grupe România a cedat la limită în faţa Spaniei şi a trecut lejer de Bosnia-Herţegovina.

România – Bosnia-Herţegovina 8-2
Meciul 1: Cristian Radu v Igor Zečević 3-1
Meciul 2: Adrian Urmă v Fedja Djedović 5-1

România – Spania 5-6