Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

Camora: "Rezultatul nu e corect". Cum a răspuns la întrebarea legată de echipa naţională

Superliga Publicat pe 4 oct 2020

Mario Camora, 33 de ani, consideră că egalul dintre Viitorul şi CFR, 1-1, nu este un rezultat corect. Convocat în premieră la naţionala României, fundaşul stânga portughez preferă să vorbească pe teren.

"Nu e un rezultat corect. Ei au dat un şut şi un gol. Repriza a doua am avut mai multe ocazii şi puteam pleca de aici cu trei puncte. Am luat un punct, din păcate, mergem mai departe. Nu am văzut reluările, dar am zis că se vede o mână (n. red - la faza în care CFR a cerut penalty la De Nooijer).

Am jucat bine, am făcut un meci bun. Viitorul are un fotbal frumos tot timpul, eu zic că am făcut un meci foarte bun. Trebuie să facem cât mai multe puncte cât mai repede, să ajungem sus, aproape de primul loc. Dar acum trebuie să studiem următorul adversar", a declarat Camora, la finalul celor 90 de minute, înainte să refuze să discute, momentan, despre prima convocare din carieră la naţionala României: "Sunt mândru că am fost chemat la lot, mai mult o să vorbesc acolo. Când voi ajunge acolo, voi vorbi despre echipa naţională".