Canoistul Cătălin Chirilă, purtător de drapel al României la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice

JO 2020 Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2021

Comitetul Olimpic şi Sportiv Român (COSR) a anunţat că la ceremonia de închidere a JO de la Tokyo, programată duminică, purtător de drapel al României va fi canoistul Cătălin Chirilă.

“Canoistul Cătălin Chirilă a fost desmenat purtător de drapel al României pentru Ceremonia de Inchidere a JO Tokyo 2020. Cătălin a ocupat locul 5 în finala olimpică de la canoe dublu, 1000 m, alături de colegul său Victor Mihalachi”, se arată pe pagina de Facebook a COSR.

La ceremonia de deschidere a JO, în 23 iulie, drapelul României a fost purtat de Robert Glinţă şi Simona Radiş.