Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

Caravana MotoGP ajunge în San Marino. Marele Premiu de la Misano se vede în direct pe Look Sport

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2021

Nu este loc de pauză în MotoGP. Competiţia ajunge pe un traseul clasic, la Misano, acolo unde se anunţă o nouă tentativă a lui Fabio Quartararo de a-şi consolida avansul la general şi implicit de a triumfa în premiră la clasa mare.

Marele Premiu al San Marino din sezonul trecut a adus un învingător surpriză: Franco Morbidelli. Pilotul celor de la Yamaha Petronas are însă parte de o stagiune sub aşteptări, prinzând cu greu punctele.

Configuraţia traseului avantajează modelele Yamaha şi astfel Quartararo ar putea să aibă câştig de cauza în faţa urmăritorilor de la Ducati, care au dat lovitura duminica trecută, pe circuitul de la Aragon.

Etapa trecută a strâns situaţia la general, dar diferenţele rămân mari

Francesco Bagnaia a reuşit prima victorie la MotoGP. El s-a impus în Marele Premiu al Aragonului, într-o cursă spectaculoasă transmisă în direct pe Look Sport 3 Motors. Ducati a dat lovitura pe un traseu antiorar, care nu avantajează deloc caracteristicile prototipului italian, dar seria modestă de pe circuitul din Alcaniz s-a spart duminică, când constructorul a obţinut al doilea succes din istorie pe acest traseu.

Bagnaia a avut un duel palpitant cu Marc Marquez, cei doi s-au depăşit de foarte multe ori, iar multiplul campion mondial şi-a depăşit adversarul de trei ori în ultimul tur, pe virajele 1, 5 şi 12, dar nu a reuşit să închidă la timp şi astfel a fost nevoit să să mulţumească cu locul secund, clasare care înseamnă al 98-lea podium din carieră. Pe locul al treilea a terminat Joan Mir, de la Suzuki.