”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”
Neluţu Varga s-a săturat! Patronul CFR-ului, decizie de ultimă oră după ce se înţelese cu Dan Petrescu

Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off” Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off”
Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV

Cardoso, după meciul cu FCSB, în care a ratat o sumedenie de ocazii. ” E greu fără niciun obiectiv, dar trebuie să fim profesionişti”

Gaz Metan Mediaș Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2020

FCSB a câştigat în deplasare, cu scorul de 1-0, pe teren celor de la Gaz Metan Mediaş, reuşind astfel prima victorie în campionat, de la reluare. Ionuţ Vînă a marcat unicul gol, în prima repriză.

Dumitru Cardoso a avut trei şanse importante în prima repriză de a marca şi a schimba astfel soarta partidei. Atacantul italian de origine română nu a reuşit însă să se lipească de gol

"Trebuie să mergem inainte şi să ne gândim la sezonul viitor. Am incercat. Am stat o lună cu suspendarea şi a fost greu să îmi menţin tonusul. Am pierdut, trebuie să mergem inainte. E greu fără niciun obiectiv, dar trebuie să fim profesionişti. Clubul trece printr-un moment greu, dar trebuie să privim înainte şi să fim uniţi. Astăzi nu avem scuze, cu tot respectul, dar am jucat cu nişte copii. Nu ai prea multe scuze. Viitorul meu, nu ştiu? Vedem. Mai am un an de contract, dar vedem. Înainte de pandemie aveam oferte, dar acum nu am vorbit cu agentul meu. Nu ştiu, mai avem un meci şi vedem apoi. Trebuie să fiu profesionist până la capăt", a declarat Cardoso, imediat după meci.