VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

"Cazul Florinel Coman" îl sperie. Patronul din Casa Liga 1 care a deschis o anchetă în propriul club

Superliga Publicat pe 1 mar 2021

Cazul lui Florinel Coman, care are dosar penal pentru conducerea unui autovehicul fără un permis înregistrat în România, îl face pe Valeriu Iftime să demareze propria anchetă la FC Botoşani pentru a afla dacă şi vreunul dintre jucătorii lui are un carnet de conducere obţinut în Ucraina.

Patronul moldovenilor îl compătimeşte pe atacantul de la FCSB şi anunţă că va face tot posibilul pentru a proteja clubul de un scandal asemănător. În acest sens, se va interesa dacă fotbaliştii săi au mers, la fel ca Florinel, să-şi ia permisul de conducere în Ucraina:

"Aruncăm cu glume slabe, mai puţin potrivite, am văzut că lumea spunea şoferul, carnetul. Îmi pare rău pentru el (n.red – Florinel Coman), pe altă parte, dacă nu suntem atenţi cei din fotbal şi nu reuşim să-i convingem pe copii că viaţa nu e făcută din bani mulţi, atunci e complicat.

N-am verificat carnetele, sper să nu fie aşa, deşi sper ca boala asta cu carnetul luat în Ucrania să nu fie pentru mai mulţi, dar n-am idee. E o noutate pe care o tratăm ca atare, am vorbit cu ai mei să vadă, sper să nu fie aşa ceva la Botoşani”, a declarat Iftime, la Telekom Sport.